Aktualności

I Puchar Polski Seniorów w zapasach stylu wolnego Osielsko 15-16.01.2010
2010-01-22 11:04:44

W minioną sobotę tj. 16.01.2010 roku w Osielsku rozegrano I Puchar Polski Seniorów w zapasach stylu wolnego. Impreza ta rozpoczęła sezon zapaśniczy w 2010 roku w Polsce.
W turnieju tym wystartowało 81 zawodników z 22 klubów. Białogardzkie zapasy reprezentowało tam 7 zawodników.

W kategorii 60 kg bardzo dobrze spisał się Krzysiek Bieńkowski, który w tym pucharze wywalczył sobie srebrny medal. W rundzie eliminacyjnej Krzysiek miał wolny los i awansem wskoczył od razu do grupy A. Tutaj pierwszy pojedynek stoczył z Bułgarem Gazzim Mahned Remzi. Bieńkowski walkę tę wygrał nie oddając żadnego punktu. W finale Krzysiek spotkał się z Radosławem Kisielem, któremu to nieznacznie uległ w pięknie rozegranym pojedynku.

W kategorii 66 kg mieliśmy dwóch zawodników, Wojtka Sadowskiego i Adriana Matycha.
Wojtek w rundzie eliminacyjnej spotkał się Adamem Blokiem z Grunwaldu Poznań, było to niemałe zaskoczenie, gdyż przewidywany scenariusz był taki, że Ci dwaj spotkają się, ale dopiero w ostatniej finałowej walce. No, ale cóż los spłatał figla i Wojtek po zaciętym pojedynku uległ niestety nieznacznie Blokowi po rozegraniu pełnych trzech rund.
W następnych trzech pojedynkach grupy B Wojtek pokazał swoją wysoką formę wszystkie je wygrywając bez oddania punktu. Sadowski walczył kolejno z: Arkadiuszem Szeja, Andrzejem Sokalskim i Sebastianem Pawlakiem. W walce o trzecie miejsce Wojtek także nie pozostawił złudzeń doświadczonemu zawodnikowi Dębu Brzeźnica, Pawłowi Drzeżdżonowi wygrywając tą walkę dosyć łatwo. Dwa dni po turnieju Wojtek poleciał z kadrą seniorów na miesięczne zgrupowanie do dobrze mu znanego Dagestanu. Adrian Matych rundę eliminacyjną przegrał z Drzeżdżonem, drugi swój pojedynek także przegrał z Bartkiem Dobickim plasując się ostatecznie na 14 pozycji.

Podobny występ w kategorii 74 kg zaliczył Dawid Stańczak. Eliminacje przegrał, pierwszy pojedynek w grupie B także przegrał i tak jak Adrian swoje boje zakończył na 14 miejscu.

Swój debiut w Pucharze Polski Seniorów miał Dublinowski Patryk i to wcale z nienajgorszym wynikiem. Wraz z kolegą klubowym Patrykiem Woźniakiem walczyli w kategorii 84 kg.
Los sprawił, że spotkali się już w rundzie eliminacyjnej. Tu lepszy okazał się Woźniak. W pojedynkach grupowych lepiej jednak poradził sobie Dublinowski fakt, że w grupie B ale wygrał dwa pierwsze pojedynki z Piotrem Wachełko i Mariuszem Zdanowskim. W trzeciej walce nie dał rady Wojtkowi Olszakowi z Warszawy. Ostatecznie Dublinowski uplasował się na 7 pozycji. Natomiast Patryk Woźniak pierwszy pojedynek w grupie A przegrał z brązowym medalistą tego pucharu Bartkiem Sofińskim zajmując 12 miejsce.

Najcięższy z naszych seniorów Radek Dublinowski wystartował w kategorii 96 kg. Rundę eliminacyjną wygrał pewnie z Mączakiem z Krotoszyna. W grupie A najpierw miał wolny los a później równie pewnie wygrał z Krzyżańskim z Namysłowa. Następny jego pojedynek to już finał z Mateuszem Gucmanem, tu Radek musiał jednak uznać wyższość Gucmana zadowalając się srebrnym medalem.

W klasyfikacji klubowej Atletyczny Klub Sportowy z Białogardu uplasował się na czwartej pozycji zdobywając 78 punktów.

Przy okazji tych zawodów rozdane zostały także nagrody dla najlepszych klubów oraz najlepszych trenerów za rok 2009. AKS Białogard podobnie jak w roku 2008 zajął drugie miejsce w rankingu najlepszych klubów zapaśniczych w Polsce.
II nagrodę ministra dostał także nasz szkoleniowiec, trener kadry narodowej kadetów Cezary Jastreb.

Przypominam, że w dn. 5-6.03.2010 u nas w Białogardzie odbędzie się II Puchar Polski – memoriał Marcina Jureckiego, na który to wszystkich serdecznie zapraszam.