Aktualności

I Puchar Polski Seniorów i Seniorek w zapasach styl wolny Osielsko 23-24.01.2009
2009-01-30 20:35:15
W dniach 23-24.01.2009 w Osielsku koło Bydgoszczy odbył się I Puchar Polski Seniorów stylu wolnego oraz Seniorek.
W turnieju tym wystartowało dziesięciu naszych wolniaków.
W najlżejszej kategorii wagowej 55 kg walczył Adam Bieńkowski.
W rundzie eliminacyjnej miał wolny los, ale co ma wisieć nie utonie i w pierwszym pojedynku grupy i tak trafił na zwycięzcę tej kategorii Marcina Pawlaka. Chociaż walczył dobrze obydwie rundy przegrał. Druga walka to był już pojedynek o trzecie miejsce. Adam wygrał w pięknym stylu z Mateuszem Jakóbczykiem {FILM} zdobywając brąz.
W kategorii 60 kg Brat Adama Krzysiek, miał do pokonania 10 przeciwników z czego aż sześciu było z Grunwaldu Poznań. Rundę eliminacyjną pewnie wygrał z zawodnikiem Górnika Łęczna Rafałem Bieniek, pierwszą rundę grupy A pauzował, w drugiej rundzie zmierzył się z Rafałem Statkiewiczem, po wyrównanym pojedynku odniósł pewne zwycięstwo. Trzecia jego walka to finał i spotkanie z Radosławem Kisiel {FILM} , tu zdecydowanie lepszy okazał się zawodnik Grunwaldu wygrywając finał. Krzysiek ostatecznie zajął drugie miejsce.
Ciężką drogę miał do przejścia w kategorii 66 kg Wojtek Sadowski, miał do pokonania aż 20 zawodników. Rundę eliminacyjną pewnie i szybko wygrał z kolegą z Koszalina, Wojtkiem Makowskim. Pierwszy pojedynek grypy A także pewnie wygrany z Pawłem Albinowskim z Teresina Mazowsze. Drugi pojedynek grupy A także wygrany do zera w dwóch rundach z Andrzejem Sokalskim, wydawać by się mogło, że nic i nikt nie jest w stanienie go zatrzymać w tym pędzie po medal. Niestety w trzeciej walce grypy A trafił na zwycięzcę tej kategorii Adama Sobieraja, ten nie pozostawił żadnych wątpliwości, choć z wielką trudnością ale zwyciężył z Wojtkiem. Pojedynek o trzecie miejsce też nie był udany. Wojtek przegrał z Łukaszem Góralem zajmując ostatecznie piąte miejsce.
Dwaj nasi „muszkieterowie” Zbyszek Baranowski i Patryk Woźniak w kategorii 74 kg poradzili sobie w miarę dobrze zwarzywszy na fakt, że to ich pierwszy występ w seniorach. Patryk uplasował się na 7 pozycji dwie pierwsze walki wygrywając a trzecią przegrywając z Andrzejem Grzelakiem z Koronowa {FILM}. Zbyszkowi poszło troszkę gorzej. W eliminacjach trafił na zwycięzcę tej kategorii Krystiana Brzozowskiego i uległ mu znacznie. Później dwie walki wygrał i jedną przegrał z reprezentantem Słowacji zajmując dziesiąte miejsce {FILM}.
Kategoria 84 kg i Skaskiewicz Kamil. Runda eliminacyjna i zwycięstwo w pięknym stylu z zawodnikiem z Poznania Dawidem Feist. Druga walka i także zawodnik z Grunwaldu ale i z nim Kamil sobie poradził. Los sprawił, że następny pojedynek Kamil musiał stoczyć ze zwycięzcą tej kategorii Radkiem Marcinkiewiczem, ten nie dał mu zbyt wielu szans. W walce o trzecie miejsce Skaskiewicz znowu pewnie zwycięża zawodnika z poznania Radosława Siejaka plasując się na trzeciej pozycji {FILM}.
W kategorii 96 kg mamy trzech zawodników i nadzieje na trzy medale. Bracia Dublinowscy Radek i Łukasz oraz Paweł Szwenk. Losowanie tak przebiegło, że bracia po wygraniu rundy eliminacyjnej mieli przerwę, żeby w drugim pojedynku grupy A spotkać się na macie {FILM}.
Pojedynek był długi, zacięty i niezwykle wyrównany. Ostatecznie zwyciężył Łukasz i to on stanął do walki finałowej, którą przegrał niestety z zawodnikiem Ceramika Krotoszyn Radosławem Baranem {FILM}. Radek stoczył bój o trzecie miejsce pewnie wygrywając z Przemkiem Mączakiem. Natomiast Paweł Szwenk eliminacje przegrał również z Baranem, później dwie walki w grupie A wygrał i pojedynek o trzecie miejsce przegrał z Maciejem Hasiec z Białegostoku {FILM}.
Ostatnim naszym zawodnikiem był Łukasz Skaskiewicz w kategorii 120 kg.
Eliminacje pewnie wygrał z kolegą z Pyrzyc Tomkiem Dąbrowskim, dwie następne walki przegrał niestety z Grzegorzem Mierzejewskim {FILM} i o trzecie miejsce z Bartkiem Maciążkiem zajmując ostatecznie piątą lokatę {FILM}.
Warto też wspomnieć, że jedyna kobieta z naszego regionu, koszalinianka, podopieczna trenera Zygmunta Kreta, Anita Zdrodowska w kategorii 48 kg zajęła drugie miejsce przegrywając w finale z zawodniczką z Żar Iwoną Matkowską.
W klasyfikacji drużynowej AKS Białogard zajął drugą pozycje zaraz za Grunwaldem Poznań po raz kolejny udowadniając, że tytuł wicemistrza kraju za cały 2008 rok należał się nam a nie, komu innemu.


Piotr Jastreb

Aktualności »