Aktualności

I Puchar Polski Kadetów I Eliminacja cenralna do OOM Koronowo 14-16.03.2014
2014-03-20 08:52:48

W miniony weekend 15-16 marca w Koronowie odbył się I Puchar Polski Kadetów, będący jednocześnie eliminacją centralną do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która odbędzie się pod koniec czerwca.Wystartowało tam 203 zawodników z 50 klubów w tym siedmiu naszych kadetów.
Zacznę może od rozgromienia kategorii 85 kg przez braci Karola i Damiana Chołuj. Zanim opiszę ich poczynania zdradzę od razu, że wspomnieni bracia zmierzyli się ze sobą w finale. Lepszym tym razem okazał się Karol, który zdobył złoto a Damianowi przypadło srebro. Ale po kolei.


W rundzie eliminacyjnej Karol przez położenie na łopatki pokonał zawodnika ze Zgierza Jakuba Jankowskiego a Damian przez przewagę techniczną Patryka Czech z Brzegu Dolnego.
W drugiej rundzie Karol wygrał z Mateuszem Kłak z Borkowic bilansem 10:0 a Damian pokonał Mariusza Krawczyka z Wrocławia.
W trzeciej rundzie Karol pauzował a Damian wygrał z Erwinem Narewskim także 10:0.
Czwarta runda to już półfinały. Damian zmierzył się z zawodnikiem z Olsztyna Bartkiem Kamińskim a Karol z Gerardem Kurniczak z Poznania. O ile Damian wygrał łatwo bo znowu przez przewagę 11:0 o tyle Karol miał trochę więcej roboty.
Walka była wyrównana i do samego końca nie było pewności kto wygra. Pojedynek zakończył się przewagą jednego punktu. Wygrał Chołuj z wynikiem 15:14.
Jak już wcześniej wspomniałem finał należał do braci Chołuj i dwa pierwsze miejsca w kategorii też dla nich.
Gratulacje !!

Trzeci medal dla AKS, w kategorii 46 kg zrobił Andrzej Pauliński.
Eliminacje ładnie wygrał z Patrykiem Gołuchowskim z Brzeźnicy w drugiej walce pokonał Sebastiana Dudka z Dzierżoniowa.
Następny pojedynek to był półfinał, Andrzej przegrał niestety z Dominikiem Gęba z Krasnegostawu.
W pojedynku o brąz Pauliński pokonał Jacka Kupniewskiego z Rudy Śląskiej.W kategorii 63 kg walczyło aż 37 zawodników i wśród nich Marcin Czyżowski. W tak licznie obsadzonej kategorii Czyżowski stoczył aż osiem pojedynków. Los sprawił, że w tym pierwszym Marcin musiał się zmierzyć ze zwycięzcą tej kategorii Łukaszem Grzybowskim z Rzeszowa. Przegrana z nim pozbawiła go szans na złoto i srebro ale mógł jeszcze powalczyć o brąz. I założenie takie prawie wypełnił. Wygrał pięć kolejnych pojedynków i to nie byle jak. Dwa przez przewagę techniczną, pierwszy z Wojtkiem Lenczewskim z Białegostoku, drugi z Adrianem Kotem z Warszawy i dwa przez położenie na łopatki. Jeden z Markiem Nejmantem ze Świecia a drugi z Michałem Kampikiem z Brzeźnicy. Piątą walkę wygrał na punkty z Bartkiem Maćkowiakiem z Krotoszyna.
W pojedynku o brąz Marcin musiał uznać wyższość zawodnika z Teresina Konrada Króliczaka. Po tylu zaciętych pojedynkach Czyżowski sklasyfikowany został na wysokiej piątej pozycji.

W kategorii 50 kg walczyli Czarek Sadowski i Kacper Korczak.
Po trzech zwycięstwach i dwóch przegranych Sadowski znalazł się na siódmym miejscu a Korczak po dwóch wygranych i dwóch przegranych sklasyfikowany został na dziewiątej pozycji.


Ostatnim z Białogardzian był w kategorii 100 kg Mirek Pilarczyk.
Przegrał on dwa pierwsze swoje pojedynki i znalazł się na piętnastej pozycji.

W klasyfikacji drużynowej AKS Białogard z 18 punktami uplasował się na bardzo wysokiej drugiej pozycji zaraz za Teresinem Mazowsze (31 pkt). Na trzecim miejscu Ceramik Krotoszyn 17 pkt.
Dodam jeszcze tylko, że AKS punkty swoje zrobił siedmioma zawodnikami, Teresin piętnastoma a Krotoszyn czternastoma.


Już wkrótce filmy z walk naszych kadetów.

Aktualności »