Aktualności

I liga zapasów mecz AKS Białogard - WKS Grunwald Poznań Białogard 7.11.2010
2010-11-08 20:31:25

W minioną niedzielę tj. 7 listopada 2010 roku, mata hali sportowej przy ul Moniuszki 49 stała się areną kolejnego pojedynku w ramach I Ligi zapasów w stylu wolnym.
Tym razem drużyna AKS Białogard podejmowała u siebie drużynę WKS Grunwald Poznań. Mecz był o tyle ważny, że walczyliśmy o pierwsze miejsce w grupie. Niestety nie udało się wygrać.


Pomimo bardzo dobrego początku, kiedy to Adam Bieńkowski zdobył dla swojej drużyny pierwsze cztery punkty, co prawda walkowerem, ale zawsze to punkty.
Atmosferę bardzo mocno podkręcił Bieńkowski Krzysiek wygrywając w czterorundowym pojedynku z Robertem Rogalewiczem. Po tej walce AKS prowadził już 7:1.
Z takim dorobkiem punktów niestety drużyna AKS dobrnęła już do końca meczu.

W kategorii 66 kg Damianowi Woźniakowi przyszło zmierzyć się Adamem Blokiem. Pojedynek zakończył się wynikiem 0:4.
W kategorii 74 kg Sadowski Wojtek uległ Tomaszowi Rogiszowi 0:3.
Pozostałe pojedynki miały podobne scenariusze. Wszystkie kończyły się wynikiem 0:3.


Dodam tylko, że w kategorii 84 kg Zbyszek Baranowski Walczył z Maćkiem Balawenderem, Szwenk Paweł zmierzył się z Mateuszem Gucmanem w kategorii 96 kg, a Łukasz Dublinowski przegrał z Radosławem Baranem w kategorii 120 kg.
Końcowy wynik meczu to 17:7 dla WKS Grunwald Poznań.

Trzeba przyznać, że nasi zawodnicy mieli ciężką przeprawę w tym meczu. Sympatycy sportu znają nazwiska Balawender, Gucman, Baran czy Blok. Jest to ścisła czołówka polskich zapasów.


W sobotę natomiast, 6 listopada rozegrane zostały mecze w grupie A.
Slavia Ruda Śląska pokonała u siebie drużynę GLKS Osielska 17:11 a Gwiazda Bydgoszcz wygrała nieznacznie u siebie z CSiR Dąbrowa Górnicza. Wynik tego meczu to 13:12.

W grupie A nadal Liderem Jest Slavia Ruda Śląska przed Osielskiem Bydgoszczą i Dąbrową.
W grupie B na pierwszą pozycję wysunął się Poznań, Białogard na drugim miejscu i na trzecim drużyna z Tych.Teoretycznie mamy jeszcze szansę wyjść z grupy na pierwszej pozycji.
Musimy tylko wygrać rewanż w Poznaniu z Grunwaldem.

Na mecz ten wszystkich zapraszam do Poznania 11 listopada tego roku.


Piotr Jastreb

Aktualności »