Aktualności

I eliminacje do Mistrzostw Niemiec regionu północnego kobiet i mężczyzn Berlin 29.01.2009
2009-02-08 16:42:36
W dn. 31.01.2009 w Berlinie odbyły się pierwsze eliminacje do Mistrzostw Niemiec regionu północnego kobiet i mężczyzn w kategoriach – kadet, junior i senior.
Na zaproszenie berlińskiego klubu SV Luftfahrt Ringen Berlin na turniej ten pojechało pięciu naszych zawodników.
Damian Woźniak, Dawid Takunow, Krzysiek Bieńkowski, Patryk Woźniak oraz Patryk Dublinowski. Nie byliśmy tam jako drużyna Polska, ale walczyliśmy w barwach klubu SV Luftfahrt. Cała nasza piątka narobiła niezłego zamieszania. Indywidualnie zdobyliśmy cztery medale, trzy złote i jeden srebrny.
W kategorii 50 kg Damian Woźniak nie miał sobie równych. Dosłownie rzucał przeciwnikami do tego stopnia, że jeden z nich po wykonanym rzucie źle się poczuł i zwymiotował.
Wszystkie swoje walki Damian wygrał praktycznie przed czasem.
Podobnie udany występ miał Dawid Takunow. W kategorii 54 kg w 4 stoczonych walkach, nie oddał ani jednego punktu, wszystkie wygrał albo przed czasem albo do zera. On również zajął pierwsze miejsce.
W kategorii 85 kg Patryk Dublinowski stoczył trzy walki, wszystkie oczywiście wygrał także zajmując najwyższe miejsce na podium.
Wyżej wymieniona trójka startowała w kategorii juniorów, dwóch pozostałych naszych zawodników wystartowało w kategorii seniorów, i tak:
W kategorii 66 kg Krzysiek Bieńkowski zajął drugie miejsce, przegrywając w finale z bardzo mocnym pierwszoligowym zawodnikiem z Rostocku. W drodze do finału stoczył trzy wygrane walki.
Drugi nasz „senior” Patryk Woźniak miał troszkę mniej szczęścia, albo bardziej doświadczonych zawodników. W kategorii 84 kg nie zdołał zająć miejsca medalowego. Trzeba jednak przyznać, że jego kategoria była licznie obsadzona dużo starszymi i zapewne bardziej niż On doświadczonymi zawodnikami. Patryk stoczył dwie walki, obydwie niestety przegrane.
Tak, więc pięciu zawodników przywiozło cztery medale, w tym trzy złote!!!!
Nic więcej nie pozostaje, jak tylko życzyć podobnych sukcesów na polskich matach w ogólnopolskich turniejach.