Eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Krotoszyn 21.03.2009
2009-03-31 05:45:23
21 marca w Krotoszynie odbyły się Eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.
W eliminacjach wystartowało jedenastu naszych kadetów.
W kategorii 42 kg walczyło dwóch naszych zawodników, Gruchała Sebastian oraz Matych Adrian. Obydwoje przegrali swoje pierwsze pojedynki plasując się na piątej pozycji.
W kategorii 50 kg Kamil Witkowski stoczył cztery pojedynki w systemie każdy z każdym. Trzy z nich niestety przegrał plasując się również na piątej pozycji.
Trochę lepiej poszło w tej samej kategorii Patrykowi Bieńkowskiemu. Zajął on trzecie miejsce.
54 kg i udany występ Pawła Dorniaka, po wygranych trzech pojedynkach Paweł wywalczył złoty medal. W tej samej kategorii Maks Wudarczyk potknął się w eliminacjach przegrywając z zapaśnikiem z Krotoszyna, ale później walczył już ładnie i ostatecznie zakończył na trzecim miejscu.
Tragicznie zakończył się bój Czarneckiego Adriana w kategorii 69 kg, w drugim pojedynku poleciał tak niefortunnie, że doznał złamania kości piszczelowej i strzałkowej, życzymy mu jak najszybszego powrotu na matę bez żadnych komplikacji.
W tej samej kategorii Czerwiński Artur zwycięża trzy pojedynki zdobywając złoto.
Równie dobrze poszło Dawidowi Stańczakowi w kategorii 76 kg. Wygrywając wszystkie pojedynki Dawid stanął na najwyższym podium.
Kolejne złoto dla AKSu zdobywa Bartek Głusiński w kategorii 85 kg. W tej samej kategorii brązowy medal zdobył Bandrowski Dawid.

W klasyfikacji drużynowej znaleźliśmy się na samej górze tabeli, zdobywając pierwsze miejsce z dorobkiem 74 pkt. przed Sobieskim Poznań (63) i Spartakusem Pyrzyce.