Aktualności

Adrian Czarnecki trzeci w I Pucharze Polski Juniorów.
2014-03-03 11:08:05

1 marca w Brzegu Dolnym rozegrany został I Puchar Polski Juniorów w zapasach stylu wolnego. Wystartowało tam trzech naszych zawodników.
Adrian Czarnecki, Aleksander Wojtachnio i Daniel Lubowicz.


Bartek Kramek niestety, z powodu choroby nie wystartował w tym turnieju. Poza Adrianem w barwach AKS Białogard walczyło jeszcze dwóch zawodników, którzy zostali przyjęci do klubu, po tym jak odeszli ze Slavia Ruda Śląska.
W kategorii, której walczył też Adrian czyli 84 kg wystąpił Aleksander Wojtachnio a w kategorii 74 kg Lubowicz Daniel.


Daniel w rundzie eliminacyjnej przegrał z Natanielem Ostrowskim z Brzeźnicy. W pierwszym pojedynku grupy B wygrał z Krzysztofem Sobkowiakiem ze Środy, w kolejnym przegrał z Mahmudov Normanem z Niemiec. Ostatecznie Daniel sklasyfikowany został na 16 pozycji.


Adrian rundę eliminacyjną przegrał z nowym kolegą klubowym Aleksandrem Wojtachnio. Następnie wygrał z Pawłem Bińkowskim z Radomia.
W pojedynku o trzecie miejsce Czarnecki wygrał z Szymańskim Michałem z Mazowsza Teresin.


Wojtachnio po wygranej z Adrianem wygrał jeszcze z Szymańskim a w finale zmierzył się z Bizunovic Erykiem z Litwy.
Wojtachnio walkę tą wygrał zdobywając złoto w tej kategorii.W klasyfikacji klubowej AKS uplasował się na ósmej pozycji z 20 Punktami. Na pierwszym miejscu znalazła się drużyna z Kaliningradu zdobywając 50 punktów. W zawodach wystartowało 104 zawodników z 34 klubów z Polski, Rosji, Niemiec, Litwy, Łotwy, Czech, Austrii I słowacji.

Aktualności »