Aktualności

21 Międzynarodowy Turniej Bożonarodzeniowy w zapasach styl klasyczny Torgelov 5.12.2009
2009-12-08 15:22:46

W minioną sobotę tj. 5.12.2009 w Torgelov (Niemcy) odbył się 21 turniej mikołajkowy w zapasach stylu wolnego i klasycznego.
Siedmioosobowa grupa naszych najmłodszych zapaśników wystartowała w tym turnieju w stylu klasycznym.

W skład reprezentacji Polski obok drużyny z Pyrzyc weszło jak już wspomniałem siedmiu naszych zawodników.
kat. 25 kg - Bartosz Rosiński
kat. 31 kg – Markiewicz Samuel
kat. 34 kg – Sadowski Cezary i Czyżowski Marcin
kat. 42 kg – Margoś Michał
Kat. 50 kg – bracia Damian i Karol Chołuj.

Ogólnie turniej stał na wysokim poziomie, wystartowało w nim osiem drużyn niemieckich i dwie polskie, dodatkowym utrudnieniem dla naszych chłopców było to, że musieli walczyć w stylu klasycznym, co dla niektórych z nich było debiutem.

Pokrótce opowiem o starcie każdego z nich.

W najlżejszej kategorii 25 kg Bartek Rosiński miał do pokonania jedną zawodniczkę, wspomnę, że w niemieckich zapasach normą jest, że najmłodsze kategorie są mieszane, czyli chłopcy walczą z dziewczętami. No, więc Bartek poradził sobie dosyć łatwo ze swoją rówieśniczką. Z braku innych zawodników organizatorzy zrobili walkę rewanżową w tej kategorii, którą zresztą Bartek także wygrał zdobywając tym samym złoty medal.

Podobną sytuację miał Samuel Markiewicz, miał do pokonania dwoje zawodników w tym jedną dziewczynę, koleżankę z Pyrzyc. Po jednej walce wygranej i jednej przegranej Samuel zajął drugie miejsce.

W kategorii 34 kg Czarek i Marcin mieli w swojej kategorii jeszcze trzech innych zawodników. Obydwoje stoczyli po cztery pojedynki. Ostatecznie Czyżowski zdobył srebro a Sadowski brąz.

Mocną kategorię miał Margoś Michał. Po dwóch pojedynkach przegranych i jednym wygranym uplasował się na czwartej pozycji.

Łatwo nie mieli także bracia Chołuj. Łącznie ich kategoria liczyła siedmiu zawodników i widać było, że ich przeciwnicy, na co dzień trenują w stylu klasycznym. Po ciężkich bojach, oraz jak to nazwali ich klubowi koledzy, „walce bratobójczej”, w której po zaciętym pojedynku Karol pokonał Damiana ostatecznie bracia zajęli pozycję drugą – Karol i trzecią - Damian.

W tym samym czasie w Bielawie odbył się Super Puchar - Gala Sportu Zapaśniczego, a w Przysuchej Jesienny puchar kadetów. O tym w kolejnych artykułach.